PROGRAM

 

PONIEDZIAŁEK

 

OFICJALNY START IMPREZY | Wszyscy, a co!
PONIEDZIAŁEK 14:45
Witajcie na Ziemiach Jałowych 2023! Wpadnijcie posłuchać jak banda człowieków maści wszelakiej opowiada wam kto jest kim na tym dancingu.
 
Turniej boksu o Puchar Burmistrza Dogan | Jack Siekiersky
PONIEDZIAŁEK 15:00 - 16:00
Sportowa rywalizacja, dramatyzm, niesamowite zwroty akcji - zapraszamy na Galę Boksu Niezawodowego! Nie zapomnij spakować swoich rękawic i ochrony na zęby.
 
Wędrówka | Rafał "Roofix" Kamiński 
PONIEDZIAŁEK 16:00 - 17:00
Mieszkaniec wioski gdzieś na krańcu świata, przybysz z krypty, wędrowiec rzucony w wir wydarzeń. Wszystkich ich łączy, że pewnego razu wyruszyli wykonać ważną misję, od której zależały losy ich, bliskich im osób, społeczności a nawet całego świata. To co doskonale znamy z gier i książek ma swoje odbicie w baśniach i mitach opowiadanych od wieków na całym świecie. O tym, jakie są korzenie tego, co znamy jako "wędrówka bohatera" opowie Rafał "Roofix" Kamiński, z wykształcenia historyk i religioznawca.
 
LARP: Na pograniczu bez zmian | Ignacy "Przecinek" Pawłowski 
PONIEDZIAŁEK 17:00 - 20:00
Krótki LARP w settingu późnego postapo, gdzie działają na nowo ukształtowane struktury społeczne. Historia budowana na improwizacji graczy, wcielających się w obsadę posterunku wojskowego, na rubieżach odbudowującej się cywilizacji. Limit graczy do 12, zapisy u prowadzącego!
 
Forza Italia to stan umysłu | Gruber
PONIEDZIAŁEK 20:00 - 22:00
Krótka prelekcja na temat spaghetti, spaghetti westernu, pizzy i włoskojęzycznego kina gatunkowego. Następnie projekcja "Nightsatan & the Loops of Doom" oraz "Italian Spiderman". Gotowi na odrobinę kiczu i absurdu?
 
Wszystko o syntezatorach Siekiera | Jack Siekiersky
PONIEDZIAŁEK 21:00 - 21:30
Jak się powinno tworzyć muzykę elektroniczną? Siekier nie ma pojęcia, ale może Wam pokazać, jak on ją tworzy
 
Pokaz FIRESHOW | LUNA: Cyrk Pustkowi
PONIEDZIAŁEK 22:00
Mesmeryzujący i niepowtarzalny pokaz ognia i pirotechniki scenicznej, przygotowany tylko dla was - drugiego takiego nie obejrzycie nigdzie! Niezapomniane widowisko pełne płomieni, różnorodnych sprzętów i niebezpiecznych wyczynów, lekko nawiązujących do motywów ZJ i "Mrocznej Wieży". Idealnie na zakończenie pierwszego dnia imprezy, żeby wprowadzić was w należycie festiwalowy nastrój na cały tydzień atrakcji i wrażeń.
 
Nocne Kino Dogan - Apocalypse X | Jack Siekiersky
PONIEDZIAŁEK 23:00…
Nie możesz spać po nocach? Szukasz wrażeń, ale najlepiej, by same przyszły do Ciebie, gdy siedzisz wygodnie z piwerkiem w ręce? Say no more fam. Zapraszamy do Nocnego Kina Dogan na jeden z najlepszych postapokaliptycznych filmów dla dorosłych ostatnich lat!
 

WTOREK

 

Warsztaty Przed-Larpowe, Q&A | Rożek 
WTOREK 15:00 - 17:00
Kompleksowe przygotowanie do LARPa, wszystko w jednym bloku. Od bezpieczeństwa i higieny gry, przez przypomnienie mechaniki, po warsztaty integracyjne i naukę odgrywania trudnych scen. Obowiązkowy punkt programu!
 
Spotkanie z Twoim MG
WTOREK 17:00
Poznaj swojego Mistrza Gry na czas tegorocznego LARPa i uzyskaj odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania, które mogą się nasunąć tuż przed rozpoczęciem gry.
 
START LARPa Ziemie Jałowe 2023 - Tajemnice Dogan
WTOREK 18:00
 

ŚRODA

 
Spotkanie z MG 
ŚRODA 11:00
Briefing z MG przed drugim dniem LARPa.
 
LARP

CZWARTEK

 
Spotkanie z MG
CZWARTEK 11:00
Briefing z MG przed trzecim dniem LARPa.
 
LARP

PIĄTEK

Spotkanie z MG
PIĄTEK 11:00
Briefing z MG przed czwartym dniem LARPa.
 
LARP
 
KONIEC LARPa 2023
PIĄTEK 15:00
To już jest koniec. Nie ma już nic…
 
Konkurs na najlepszego Gracza / NPC
PIĄTEK 15:00
…albo i nie! Czy znalazł się podczas gry jakiś gracz i NPC, który wyjątkowo mocno chwycił Cię za serce? Przeraził jak jeszcze nikt nigdy wcześniej? A może wygłosił przemowę tak płomienną, lub dokonał aktu tak heroicznego, że zmotywował Cię… może nie do zmiany trybu swojego życia, ale przynajmniej rozważenia co może iść lepiej? Zrewanżuj mu się swoim głosem w tym prestiżowym konkursie!
 
Konkurs na najlepszą Lokację
PIĄTEK 15:00
Frakcja, zorganizowana grupa czy po prostu garść kumpelek? Nie ma to dla nas znaczenia, jeśli udało wam się objąć opiekę nad jedną lokacją podczas LARPa i szałowo ją odpicowaliście, zgłaszajcie się na konkurs na najlepszą miejscówkę! Wszystko będzie brane pod uwagę: lans, kreatywność i zagospodarowanie przestrzeni to tylko część kryteriów.
 
Podsumowanie LARPa, Q&A | Hasan
PIĄTEK 15:30 - 16:30
Choćbyś chciał, nie jesteś w stanie być wszędzie podczas gry. Uzyskaj odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące fabuły i posłuchaj o inspiracjach i pomysłach, jakie towarzyszyły powstawaniu tegorocznego scenariusza
 
BAWKA | Keban
PIĄTEK 22:00…
Niezapomniana, ognista noc w rytmie muzyki, czyli to, co tygryski lubią najbardziej.
Wbijaj na parkiet, zanim Keban zrobi to za Ciebie!

SOBOTA

 
Kac Yoga | Kazik
Sobota 12:00 - 13:00
Nic tak dobrze nie leczy kontuzji obudzeniowych i nie przygotowuje na wieczorne zezwierzęcenie jak odrobina medytacji i ćwiczeń pod chmurką. Zabierz ze sobą matę/koc/bluzę, wygodne ciuchy, kaca i wbijaj!
 
Blow Competition | Vercy
Sobota 12:00 - 13:00
Turniej, w którym uczestnicy walczą na dmuchanie w dwuosobowych pojedynkach. Aparatura do gry składa się ze stojaka z przezroczystą rurą i… piłeczką. Uczestnicy muszą wykazać się pojemnym płucem i mocą przedmuchu, aby przetransportować piłeczkę z rury do japy przeciwnika!
 
Gość: Robert J. Szmidt
Sobota 13:00 - 14:00
Spotkanie z Robertem Szmidtem – polskim pisarzem science fiction i fantasy, tłumaczem, redaktorem oraz dziennikarzem i wydawcą.
 
Dogan Olympics: Krzyk Pustkowi | Rae & Dorian
Sobota 14:00 - 15:30
Czy masz what it takes, żeby zostać original Dogan Nindżja Warrior? Drużyny najbardziej wysportowanych wojowników rywalizują o tytuł najlepszej bandy na pustkowiach. Testuj swój spryt, umiejętność walki, nadludzkie zmysły, tolerancję na alkohol i wytrzymałość błędników! Wpisowe jest symboliczne: jeden browar. To jak, zmierzysz się?
 
Polowanie na Ziubra | Olek Pindolek
Sobota 14:00 - 14:30
Po pustkowiach przechadza się taka jedna szpetna, ale szalenie niebezpieczna kreatura zwana Ziubrem… czekaj, chyba się nie cykasz? Szukamy chętnych śmiałków gotowych do wytopienia bestii i położenia kresu jej terrorowi. Bierz swoją wierną spluwę, zakładaj gogle i dołącz do polowania!
 
Czyja to jest dupa? | Jack Siekiersky
Sobota 14:30 - 15:30
Więc mówisz, że znasz się na dupach jak mało kto, a pośladki Mela Gibsona nie mają przed Tobą tajemnic? A może chcesz pokazać swoje własne cztery litery? W takim razie przyjdź i po prostu powiedz: CZYJA TO JEST DUPA!?
 
Red Cup | Gruba
Sobota 15:30 - 16:00
Picie piwerka w wersji dla wymagających! Zasady są proste jak budowa cepa: po wypiciu złocistego płynu trzeba tak podrzucić kubeczek, by odwrócił się w powietrzu i wylądował na odpowiedniej krawędzi. Dopiero wtedy kolejna osoba z drużyny może przejąć pałeczkę i kontynuować rywalizację. Gotowi? Tytuł Mistrza czeka na nowego właściciela!
 
Historia Ziem Jałowych | Jack Siekiersky
Sobota 15:30 - 16:00
Jak to się zaczęło? Przez jakie perypetie przeszło? Posłuchaj jak Siekier snuje opowieść o historii tego jedynego w swoim rodzaju konwentu.
 
Run & Gun | Hasan
Sobota 16:00 - 17:00
Wciąż Ci mało biegania po wastelandzie i strzelania do mutantów? Jeśli tak, to ta atrakcja będzie idealna dla Ciebie! Przyjdź i sprawdź, czy to właśnie Ty zostaniesz najlepszym strzelcem! PIF PAF MOTHERFUCKER.
 
Strzel se Merysujkę 2 | Gruber
Sobota 16:00 - 17:00
Runda druga! Po krótkiej prelekcji na temat "dlaczego Achaja to zła książka" uczestnicy strzelają z arsenału przygotowanego przez organizatora do trylogii "Achaja" Ziemiańskiego. Tylko się nie posikaj ze szczęścia na widok strzępów latających w powietrzu.
 
Jaka to Melodia? | Dorian & Rae
Sobota 17:00 - 18:30
“Jaka To Melodia” - wasteland edition, prowadzone przez Doriana Strasburgera z udziałem Dogańskiej Orkiestry Kazoo pod batutą Maestro Rae. Zgłoś się lub usiądź wśród publiczności i nie zapomnij zabrać swojego wiernego kazoo!
 
Koło Gospodyń Barowych | Booba
Sobota 17:00 - 18:00
Nie wiesz, co zrobić z resztkami alkoholu z lodówki? Ceny syropów przyprawiają cię o ciarki, a dobry bitter nadal pozostaje w strefie marzeń? Już niedługo! Koło Gospodyń Barowych pokaże, jak najlepiej (i najtaniej) zrobić dowolne przyprawy, syropy, nalewki i wiele innych rzeczy, które wykorzystasz w domowym barze.
 
DYI Booze Lab | Booba
Sobota 18:00 - 20:00
Kojarzysz ten moment, kiedy trzeba zapłacić za drinka w barze i okazuje się, że tania flaszka ze sklepu wcale nie jest taka tania w lokalu? Płacisz i płaczesz, bo myślisz, że to jedyna możliwość na wypicie dobrego drineczka? Czas to zmienić! Na krótkich, ale intensywnych warsztatach koktajlowych nauczysz się, jak zrobić napój godny gwiazdki Michelin i zostać alkokrólem lub alkokrólową każdej imprezy.
 
Dlaczego ludzie znikają? | Fundacja Zaginieni
Sobota 18:30 - 20:00
Fundacja Zaginieni to polska fundacja zajmująca się szeroko pojętym problemem ludzkich zaginięć. Poszukuje zaginionych osób na terenie kraju i za granicą, oraz prowadzi działalność społeczno-edukacyjną. Na tym ważnym i wartościowym spotkaniu zapoznacie się z wieloma zagadnieniami z obszaru zaginięć i morderstw, spojrzycie, jak wygląda prowadzenie takich spraw od środka, oraz poznacie mechanizmy działania akcji poszukiwawczych.
 
Koncert FAVORIT89 | FAVORIT89
Sobota 20:30
Producent muzyczny i live-act'owiec łączący w swojej twórczości żywiołowy retro vibe, szczyptę metalowego brudu oraz kwaśne, organiczne brzmienia. W 2016 roku rozpoczął swoją drogę w klimacie synthwave. Inicjując cykl SynthRunner rozpropagował brzmienia elektroniki lat 80 na terenie Polski. Oldschoolowa fonia była początkiem jego muzycznej ekspresji, ale wrodzona chęć poszukiwań i eksploracji nieznanego, kieruje go w coraz mniej oczywiste rejony, gdzie tworzy swój indywidualny styl, nacechowany połamanym bitem i mocną syntezatorową psychodelią.
Uwaga! Dokładna godzina startu może ulec nieznacznej zmianie.
 
BAWKA: Dogan Rhapsody | Sus & Wysoka Marzka 
SOBOTA 22:00…
Spragnieni niepokornej nocy? Dobrze trafiliście. Wskakujcie do muzycznego wehikułu Sus i Wysokiej Marzki i dajcie się porwać przygodzie, która zakołysze waszymi bioderkami. Nie spodziewajcie się spokojnej podróży. Nasza machina nie zatrzyma się ani na chwilę. Przemierzymy starsze i nowsze lata, serwując wam najsmaczniejsze muzyczne kąski. Fani Queen? Wzdychający do plakatów Britney? A może są tu jacyś głodni popłyniętych nowości? Tej nocy każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie WYSOKO.

 

NIEDZIELA

 
Co, jeszcze tu jesteś? Zatem jeśli nie masz co robić, a chciałbyś się jeszcze trochę ponapawać klimatem Ziem Jałowych przed pożegnaniem, zawsze możesz pomóc sprzątać teren po imprezie: zwijać kable, ciągnąć druta, wynosić worki, takie tam drobne dary dla powodzian… znaczy orgów tonących w morzu obowiązków. Thank you from the mountain!