Program

Konwent podzielony jest na dwie części:

  • Grę Terenową (LARPa), na której przeniesiecie się na 3 dni do przygotowanego przez organizatorów postapokaliptyczno-westernowego świata opartego częściowo na powieści Mroczna Wieża autorstwa Stephena Kinga. Wcielicie się w uprzednio przesłane przez Was role oraz postacie i staniecie się częścią dwóch rywalizujących ze sobą miasteczek – Zgorzel oraz skupiska dzikich obozowisk potocznie zwanych Gangreną.
  • Część Programową - prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, turnieje, spotkania z gośćmi, koncerty, pokazy filmowe, imprezy taneczne i inne. Staramy się, aby wszystkie atrakcje utrzymane były w postakaliptyczno-westernowym stylu oraz zaciekawiły uczestników zarówno swoją formą, jak i treścią.

 

2 LIPCA (PONIEDZIAŁEK)

 

11:00 - 17:00 Warsztaty Strojowe

Prowadzący: Lash

Opis: Nie wiesz jak sprawić by ciuchy, które masz wyglądały jak by jest pies wszamał a potem wyrzygał – czyli tru post apo? Zapraszamy na Warsztaty Niszczenia – czyli zrób swój strój!Ekipa doświadczonych twórców pomoże Ci zniszczyć, zbrudzić i przygotować kostium na Larpa. Przed samym warsztatem odbędzie się część prelekcyjna, na której dowiesz się co warto, a czego nie warto na siebie wkładać oraz jak to wszystko zebrać do kupy.

 

11:00 - 17:00 Budowa obozów i pomieszczeń fabularnych

 

17:00 - 18:00 Uniwersum Ziem Jałowych (sala kinowa)

Prowadzący: Rae - magister sami wiecie czego

Opis: Uniwersum Ziem Jałowych różni się nieco od klasycznego Postapo. Jak bardzo? O tym Wam opowiemy Wam już na miejscu. Jeżeli jesteście pierwszy raz w Zgorzel, to koniecznie się pojawcie!

 

18:00 - 19:00 Giełda Szpeju (aleja Gibsona)

Prowadzący: Siekier

Opis: Masz 5 lewych rękawiczek, a brakuje Ci prawej? Przyjdź na Giełdę Szpeju i powymieniaj elementy stroju, które do niczego nie Ci są potrzebne na takie, które do niczego Ci się nie przydadzą.

 

19:00 - 20:00 Oficjalne rozpoczęcie Ziem Jałowych (schody)

Opis: Przywitanie uczestników oraz kilka słów od organizatorów, czyli jak przetrwać na Ziemiach Jałowych do niedzieli.

 

19:30 - 21:00 Szorty Cyberpunkowe (sala kinowa)

Prowadzący: Siekier

Opis: Bezduszne korporacje, zaawansowane technologie i dystopia - pokaz filmów krótkometrażowych w klimatach cyberpunka.

 

21:00 - ??:?? Karaoke (sala kinowa)

Prowadzący: Anex

Opis: Męczy cię w kółko jedna i ta sama piosenka? Nie możesz się jej pozbyć z głowy? Chcesz kogoś wyrwać, ale boisz się zagadać? A może chcesz się wcielić w wokalistę Davida Hasselhoffa? Mamy na to sposób! KARAOKE! Zapisy będą trwały 3 lipca od rana – szukaj Anex.
Czekają niepowtarzalne nagrody w 4 kategoriach - występ najlepszy, najśmieszniejszy, najbardziej wzruszający i najgorszy!

 

3 LIPCA (WTOREK)

 

12:00 - 13:00 Wstęp do Gry Terenowej (schody)

Opis: Powitanie, przypomnienie najważniejszych aspektów mechaniki oraz wprowadzenie fabularne opisujące sytuację w miasteczku Zgorzel. 

 

13:00 - 14:00 Spotkaj swego Mistrza Gry (siedziby frakcji)

Opis: W pełnym przebraniu udacie się do swojego Mistrza Gry, który oceni Wasz strój - w zależności od punktacji przydzielone zostaną Wam przedmioty fabularne.

 

14:00 - ??:?? Gra Terenowa

Opis: Wszelkie info o Grze Terenowej znajdziecie w menu w zakładce LARP. Gra trwa do czwartku!

 

4 LIPCA (ŚRODA)

 

Gra Terenowa

 

5 LIPCA (CZWARTEK)

 

Gra Terenowa

 

6 LIPCA (PIĄTEK)

 

??:?? - 16:00 Gra Terenowa

 

16:00 - 17:00 Zakończenie Gry Terenowej (schody)

Opis: Niestety, pora opuscić miasteczko Zgorzel i wrócić do normalnego świata...

 

17:00 - 19:00 Konkurs na Najlepszego Gracza i Aukcja za Punkty Doświadczenia (saloon)

Opis:  Warto wiedzieć, że w ciągu całego LARPa odbywał się będzie permanentny konkurs na NAJBARDZIEJ KLIMATYCZNĄ postać. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez uczestników zlotu. Głosować będzie można poprzez wrzucenie ksywy faworyta do usytuowanej przy barze URNY.

 

19:00 - 20:00 Podsumowanie Gry Terenowej (wasteland)

 

Opis: Mistrzowie Gry opowiedzą Wam o najważniejszych rzeczach jakie miały miejsce w trakcie Gry Terenowej.

 

20:00 - 21:00 Rzut podkową vs Rzut Kapselkiem (wasteland)

Opis: Rzucaj, trafiaj, zdobądź szacunek w Geronimo!

 

20:00 - 21:00 Kalambury Postapo  (wasteland)

Prowadzący: Schalenia

Opis: Jeden rysuje, reszta pokazuje! Czy jakoś tak!

 

21:00 - ??:?? Koncert Devil in the Name​ (wasteland)

Opis: Katowicki Stoner Rock zawita do nas z ostrym graniem!

 

7 LIPCA (SOBOTA)

 

11:00 - 13:00 Turniej Munchkina (Loże)

Opis: Potraficie grać w Munchkina? To dobrze, bo ja nie! Zapraszam na turniej!

 

11:00 - 12:00 Religia w obliczu apokalipsy (sala kinowa)

Prowadzący: Roofix

Opis: Wierzenia religijne są obecne w historii ludzkości od zarania dziejów i odgrywały wielką rolę w kształtowaniu cywilizacji. Ich temat wywołuje kontrowersje i obecny jest w różnych dziełach kultury związanych z tematem postapokalipsy. Pierwsze nachodzące do głowy pytania brzmią "Czy jest miejsce dla religii w świecie po zagładzie? Jak i w co wtedy wierzyć?". Jak na to starają się odpowiadać filmy, książki, komiksy i gry? Zagadnienie przedstawi Roofix, z wykształcenia historyk i religioznawca.

 

12:00 - 13:00 Spotkanie z Robertem Szmidtem (schody)

Prowadzący: Rober J. Szmidt

Opis: Co tam słychać u Roberta? Jakie plany wydawnicze? Kiedy zamorduje kolejne setki zainteresowanych? Przyjdźcie i przekonajcie się na własnej skórze!

 

13:00 - 14:00 OFFroad (sala kinowa)

Prowadzący: Bogumił Stoiński

Opis: 4x4 po apokalipsie. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę? Kupić czy budować? Modyfikacje i szpej. Wszystko co chciałeś wiedzieć o terenówce na czas zagłady a bałeś się zapytać.

 

14:00 - 15:00 Powrót na australijskie pustkowia

Prowadzący: Marek Mydel

Opis: Szalejące gangi, zyskujące samoświadomość konstrukty Cerbero, zmutowane bestie wypełzające z zapomnianych laboratoriów, a przede wszystkim niesamowite przygody czekające za każdym zakrętem! Wpadajcie na prezentację, jeśli jesteście ciekawi, jak rozwija się 2. edycja planszowej gry postapo Rycerze Pustkowi od Wydawnictwa Galakta.

 

15:00-16:00 Gun&Run

Prowadzący: Hassan

Opis: Prawdziwy cyber cowboy nie tylko siedzi w barze i pije - prawdziwy cyber cowboy biega i strzela! Aby tradycji stało się za dość (i aby rozruszać zastane mięśnie) zapraszamy na konkurs strzelania i biegania! Zgłoś się, albo zgłoś się!

 

15:00-16:00 Konkurs Screenowy

Prowadzący: Siekier

Opis: Zadanie jest bardzo proste - wyświetlam na rzutniku film, a Wy musicie odgadnąć co to za film. Tak, po jednym obrazku. Dacie radę?

 

16:00-17:00 Arena Fabularna

Prowadzący: Gała

Opis: Żadnego liczenia trafień, tylko epickie starcia.

 

16:00-17:00 Praca na Statku.... a Życie w Krypcie z Falloutem

Prowadzący: Marcin Berezowski

Opis: To prelekcja która porównuje współczesną pracę na statkach jednostek handlowych objaśniając przy okazji jak funkcjonuje statek od środka i to ile wspólnego to może mieć w przypadku Życia wewnątrz bunkra rodem z Fallouta, przy okazji obalając kilka mitów z tym związanych, serdecznie zapraszam.

 

17:00-18:00 Postapo na planszy

Prowadzący: Pastor

Opis: Nie w każdej grze planszowej możesz strzelić kumplowi w dupę ze snajperki, a następnie uciekać by wygrać starcie. Nie w każdej grze możesz przeczytać, że zasieciowany sieciarz nie sieciuje. O tych i o masie innych gier usłyszysz na prelekcji o grach planszowych. Niezależne, czy jesteś fanem planszówek, czy dopiero zaczynasz z nimi przygodę, usłyszysz masę informacji, które Ci pomogą cieszyć się kartonowym światem w pełni.

 

17:00-18:00 Arena Niefabularna

Prowadzący: Marcevok

Opis: Dobra, to teraz lejemy się naprawdę.

 

18:00-19:00 JUGGER

Prowadzący: Rae

Opis: Jugger, dyscyplina sportu znana każdemu kto przetrwał. Druzyny po pięć osób, jeden cel. W tym roku postawimy na spektakularne walki. Obowiązkowe klimatyczne stroje do gry!

 

19:00-20:00 Whose Line is Anyway

Prowadzący: Szalenia

 

19:00-20:00 Final Joust

Prowadzący: Hassan

Opis: Co by było, gdyby w postapo pojawili się rycerze? Czy zamiast koni poruszali by się na wózkach inwalidzkich pchanych przez wybranych przez siebie giermków? Czy kopie o tarcze zastąpili by otulinowymi kijami i kartonowymi puklerzami?

Jeżeli nie boisz się skwaru, siniaków i dobrej zabawy zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju turniej rycerski postapo! Walcz o fejm, zdobądź uznanie płci przeciwnej oraz zostań królem areny!

 

20:00-21:00 Poker - Piwny Nokaut

Prowadzący: Siekier

Opis: Kasa skończyła Ci się już w piątek? Zostały Ci tylko pieniądze na powrót do domu? Świetnie się składa - nie pozostaje nic innego jak postawienie wszystkiego na jedną kartę i wzięcie udział w turnieju pokera!

20:00-21:00 Wormsy Live 3D Full HD

21:00-22:00 Koncert Hospital Waste

22:00-23:00 Koncert FAVORIT89

23:00-??:?? TECHNO POMPA

Prowadzący: Zielony

Opis: Ladies and Gentlemen!!! Nadszedł czas aby wybrać jedynego prawdziwego króla parkietu, mistrza stylu i wojownika pompy, który przy dźwiękach mniej lub bardziej dotkliwego ELEKTRO będzie święcił tryumfy i zbierał laury! Zapisy u mnie przed imprezą!

08.07 Niedziela

11:00-12:00 PORANNY WIECZOREK LITERACKI

Prowadzący: Rae

Opis: Niedziela rano. Masz kaca. Ktoś czyta i coś tak niezwykle głupiego, że przez chwilę nie rozumiesz co właśnie usłyszałeś. A potem słyszysz kolejny taki tekst.I kolejny.

I nigdy ich nie odsłyszysz.

12:00-??:?? Pożegnania i rozjazdy

 

18:00 - 20:00 Warsztaty Fotograficzne

Prowadzący: STO

Opis: Jak już jesteście w strojach, to może pora cyknąć sobie fotkę?

 

18:00 - 19:00 Kółko i Browar (aleja Gibsona)

Prowadzący: Arczi

Opis: Jak szybko jesteś w stanie biec za browarem? Szybciej niż jego właściciel ? A może to Ty jesteś właścicielem? Wszystko rozegra się na planszy wszystkim znanej gry - kółko i krzyżyk. Ale gdzie te browary? To niech będzie kółko i browar. Oczywiście co to za gra bez kumpli? Zbierz drużynę 3-osobową i powalcz o browary wastelandu!

 

18:00 - 19:00 Skuteczność broni improwizowanej  (aleja Gibsona)

Prowadzący: Marcevock

Opis: Wędrujesz samotnie przez wasteland, nagle zza filaru napada Cię dwóch raidersów. Szybkim ruchem sięgasz do holstera na deskę z gwoździem a tam pusto! Pewnie musiałeś zostawić ją w czaszce innego raidersa ... Co teraz? Gdzie dozbroić się w 5 sekund? Z czego zrobić śmiercionośny patyk z kupą? Ile dmg ma rozgrzany pręt? Odpowiedzi usłyszycie podczas tej prelki.

 

20:00 - 21:00 Turniej Pokera Texas Holdem (kasyno)

Prowadzący: Siekier

Opis: Kasa skończyła Ci się już w piątek? Zostały Ci tylko pieniądze na powrót do domu? Świetnie się składa - nie pozostaje nic innego jak postawienie wszystkiego na jedną kartę i wzięcie udział w turnieju pokera!

 

20:00 - 21:00 Pogadanka o rewolwerach i bimbrze (Saloon "19")

Prowadzący: Dottore

Opis: Jeżeli nasz barman nie zanudził Was jeszcze swoimi opowieściami, to zapraszamy do posłuchania kolejnych ciekawostek - tym razem o rewolwerach i bimbrze.

 

22:00 - ??:?? Impreza w Saloonie "19"

Opis: Co to dużo pisać... oby tylko kopalnia się nie zawaliła! Zapraszamy na piątkową imprezę! Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

 

11:00 - 14:00 Turniej Neuroshimy Hex (kasyno)

Prowadzący: Arczi

Opis: Wiadomo o co chodzi... plansza jest jedna, a sztaby są dwa. Zapraszamy na turniej NS Hex!

 

 

15:00 - 16:00 GUN & RUN (wasteland)

Prowadzący: Hassan

Opis: Znudziło Ci się już siedzenie i picie piwa? Nie jesteś zbyt dobry w gry karciane? A może chciałbyś po prostu torchę się rozruszać? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapraszam na strzelanie do celu podczas biegu z przeszkodami! Pokaż, jak twardy z Ciebie cowboy!

 

15:00 - 16:00 Rzut Kapselkiem (aleja Gibsona)

Prowadzący: Johnyzlampy 

Opis: Jeśli wydaje Ci się, że kapsel wymyślono tylko by móc otworzyć butelkę piwerka to się mylisz. Sprawdź się w jednym z najstarszych sportów na Wastelandzie.

 

16:00 - 17:00 Konkurs Screenowy (sala kinowa)

Prowadzący: Siekier

Opis: Zadanie jest bardzo proste - wyświetlam na rzutniku film, a Wy musicie odgadnąć co to za film. Tak, po jednym obrazku. Dacie radę?

 

16:00 - 17:00 Unrealny Konkurs Piwny (piętro)

Prowadzący: Memoris 

Opis: Jak nie boicie się zaryzykować browara, to zapraszamy na turniej Unreala!

 

17:00 - 18:00 Atomowy Eden, Zakłopotany Teatr (aleja Gibsona)

Prowadzący: Burzan

Opis: Ochotnicy wcielą się w znane i lubiane postaci z książki Atomowy Eden i wprowadzą nas w niesamowity klimat tej wyjątkowej przepełnionej polotem opowieści.

 

17:00 - 18:00 Rzut Podkową z przeszkodami (aleja Gibsona)

Prowadzący: Johnyzlampy

Opis: Celne oko - sprawna ręka - trafiona puszka. Tylko i aż tyle potrzeba by zdobyć sławę, pieniądze, trofea i inne kobiety*.
*kobiety dostępne do wyczerpania zapasów.

 

18:00 - 20:00 Turniej Juggera (aleja Gibsona)

Prowadzący: Polish Jugger League

Opis: Jugger - krew bohaterów, kwik cheerleaderek, szczęk otulin i dwie grupy ludzi okładające się bezlitośnie tępokrawedzistymi narzędziami. Jestes prawdziwym wojownikiem pustkowi? To zbierz drużynę i stań do walki! Turniej zalicza sie do Polish Juuger League.

 

20:00 - 22:00 Arena Gladiatorów - Pier Mnie Laciem! (arena)

Prowadzący: Marcevok

Opis: Machasz maczetą niczym rodowity Krakowiak? Twierdzisz że kij do golfa lepiej nadaje się do łamania piszczeli niż do jakiegoś prostackiego przedwojennego sportu? Deska z gwoździem to twoje drugie imię? W takim razie zapraszam na arenę czyli Pier Mie Laciem!

 

22:00 : ??:?? Konkurs na Najlepszą Prohibitkę oraz Impreza dla "Nie Mających Dosyć"

 

8 LIPCA (NIEDZIELA)

 

Pożegnania & Rozjazdy