Wstęp 2023

Moja historia to tajemnica.     

    

Leniwie wstające słońce budzi każdego dnia życie w Dogan - mieście, które niegdyś wielu uważało za przeklęte.

Co rano mieszkańcy wychodzą ze swoich domów, aby pracować w pocie czoła o lepsze jutro. Kultowy miejski bar, Atomowy Eden, tętni życiem, a dobiegający z niego wesoły gwar odwiedzających gości, przyjeżdzających tutaj z różnych części Ziem Jałowych, jest jak bicie serca tego miasta.
Automatyczne systemy obronne w ciszy strzegą bezpieczeństwa obywateli, którzy już nie lekąją się o swoje życie tak, jak jeszcze to było rok temu. Dziś wszystko jest inne - nastały nowe czasy.

 

...Uważnie obserwuję...

 

North Central Positronics, część wielkiej korporacji, która przybyła tutaj zaraz po opadnięciu kopuły, pomoga ulepszać miasto i wprowadzać coraz to nowe usprawnienia, aby każdemu żyło się lepiej. Szeryfowie z Wasteland Rangers dbają o ład i porządek, zapewniając obywatelom namiastkę sprawiedliwości, której tak bardzo brakuje w tym świecie.
Wieczorami z pobliskiej świątyni słychać modlitwy Obrońców Światła, którzy teraz szerzą swą religię w Dogan. Są szanowaną częścią społeczności, zwłaszcza po tym, jak pomogli obronić miasto przed Wilkami. Każdy w mieście ich zna, a ich czerwone szaty... Nienawidzę ich.

 

...Zamieniam się w słuch...

 

Wilki nie pojawiły się w mieście od roku, ale nikt nie wie, czy zginęły, czy może gdzieś się przyczaiły. Chciałabym powiedzieć coś więcej na ten temat, ale przyjdzie na to jeszcze czas.
Plotki z pustkowi donoszą, że zaczęły pojawiać się tam coraz dziwniejsze istoty, jednak nikt nie dostarczył żadnych dowodów na ich istnienie. Nawet Leśni Ludzie i Atomic Rats nie byli w stanie znaleźć żadnych śladów. Jeszcze.

 

...Przemawiam...

 

I na końcu tego wszystkiego jestem ja - znacie mnie wszyscy bardzo dobrze, ale nie wiecie kim jestem naprawdę. To moje miasto, to moi ludzie, to moje zwierzęta! To wszystko wokół należy do mnie i jest moją własnością!
Myślicie, że to wy tutaj rządzicie, że to wasze domostwa i wasze życie? Sam pokażę wam już niedługo w jak wielkim błędzie jesteście.

 

Moja historia to tajemnica. Moje imię to Mastermind.