Frakcje

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi frakcjami:

 

Amisze

Grupa, która przed wielu laty przybyła do Dogan, ale je opuściła w szukaniu lepszego miejsca. Powrócili do niego po 100 latach i tym razem za cel postawili sobie zrobić wszystko, aby to tutaj zbudować swój dom i pomóc w rozbudowie miasta. Stronią od technologii i wyznają swojego Boga - ale również stają się coraz bardziej ważną częscią społeczności.

 

Atomic Rats

Byli nomadzi, przemierzającymi pustkowia w poszukiwaniu dawnych (zaawansowanych) technologii, a także wiedzy (w tym również magicznej). Są grupą zaciekłych wojowników, choć większość specjalizuje się w nieco innej dziedzinie, więc można u nich znaleźć zarówno szamanów jak i mechaników. Obecnie osiedleni w Dogan, gdzie starają się stworzyć dla siebie stały punkt pobytu. Od kiedy bariera wokół miasta upadła powoli i systematycznie zajmowali się najcięższymi misjami, zyskując zaufanie mieszkańców. Niestety równocześnie w wyniku ciągłych utarczek z mutantami i innymi zagrożeniami dla miasta ich liczebność znacznie spadła. Ponieśli ofiary, których nigdy nie dadzą zapomnieć mieszkańcom, choćby mieli wmusić w nich pamięć o ich poległych siłą. 

 

Dom pogrzebowy "niech to Licho"

Agencja eventowa posiadająca szeroką specjalizacje, między innymi organizowanie wesel, urodzin oraz pogrzebów. Trzon frakcji stanowi rodzeństwo, które od wielu lat zyskało sobie w mieście szacunek i poważanie. 

 

FoTOS 

Banda zwyroli, popaprańców, zombie, fetyszy i mutantów. Przewodzi im tajemniczy Baron, który wzbudza niepokój w mieszkańcach. Łatwo ich rozpoznać, a ich namiot widoczny jest z daleka - często zapraszają do niego przechodniów, aby raczyć ich wybornymi trunkami, bądź proponować niezwykłe towary.

 

Herbaciarnia "Praktyka"

Zbieranina ekspertów od hipokryzji oraz demontażu (czasem brutalnego) maszyn. Infekcja techmorw w piwnicy? Jasne - deratyzacja gratis!. Toster zjadł Ci kota? Odstrzelimy gnojka. Herbaciarnia posiada też w pełni wyposażony cyberlab który w kryzysowej sytuacji dorobi za małą salkę operacyjną.

 

Ludzie Lasu zwani czasem Gipsownikami

Frakcja Ludzi Lasu to zgrupowanie ludzi (i nie tylko!), którzy nie przepadają za zgiełkiem miasta. Żyją pod miastem w Leśnej Chacie na skraju lasu, "zgodnie z naturą" (każdy może to rozumieć na swój sposób), potrafią (lub chcieliby potrafić) poradzić sobie w dziczy, ale w razie potrzeby czy chęci mogą do miasta spokojnie iść. Posiadają różne zdolności, niektórzy nawet nadprzyrodzone.

 

Obrońcy Światła

Frakcja zrzeszająca wyznawców panującej w Dogan religii. W zeszłym roku z ich pomocą udało się pokonać Wilki i dzięki temu zyskali w mieście szacunek. Wielu ludzi przystaje do nich, aby zapewnić sobie ochronę Nienazwanego Boga, albo względy tajemniczej Wiedźmy, Lśniącej Ezbeth, która ponoć znajduje się wysoko w hierarchii wyznawców.

 

Psot Raganrök

Grupa to podróżnicy z enklawy, szerzący własną kulturę poprzez organizowane występów, słyną z prowadzeniem handlu obnośnego, sprzedaży ubezpieczeń, oraz porwań na zlecenie i bez zlecenia zresztą też.

 

Rocket Dogz

Grupa, która niegdyś zamieszkiwała Rocket City, miasto, w którym królował Rock'n'Roll, ale opuściła je po rzekomej śmierci "Króla". Teraz tułają się po Wastelandzie z misją mającą na celu sprawdzić, czy ów "Król" rzeczywiście umarł, czy jednak wciąż gdzieś tam żyje. Ich droga prowadzi do Lost Vegas, a przybywając do Dogan mają nadzieję na odnalezienie jakiś wskazówek, które umożliwią im rozwiązanie tajemnicy.

 

Wasteland Rangers

Frakcja, której członkowie przysięgli przed laty zapewnić bezpieczeństwo uciekinierom podążającym Karawaną zmierzającą do Dogan. Mają mocny kręgosłup moralny i starają się utrzymać porządek i prawo na pustkowiach. Wyszukują w swoich misjach dawne i zapomniane technologie, gdyż zdają sobie sprawę, że może im to pomóc w ich misji. Część z nich odeszła ponad 100 lat temu z Dogan, a po powrocie zastała tam inny oddział, który pielęgnował ich tradycję. Obie grupy po konfrontacji zawiązały sojusz i tak powstała nowa, pełniejsza grupa Wasteland Rangers.

 

Ziemie Arabskie, Harem Arabski

"Jesteśmy Haremem, arabską rodziną, która po wielu latach tułaczki osiedla się w Dogan, by stworzyć w nim swój wymarzony azyl. Głową haremu jest nasz wielki szejk - Otyły Pan. To on decyduje o wszystkim, on wybrał to miasto na nasz nowy dom. W imię Ballacha żyjemy tak, jakby każdy dzień był balem!"